KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

Semináře a přednášky

Realizujeme veřejné semináře a přednášky věnované tvorbě Karla Zemana, jednotlivým filmům a jeho trikovým a animačním technikám. Dle konkrétního programu jsou určeny jak odborníkům z Čech i zahraničí nebo studentům odborných škol, tak i zájemcům z řad laické veřejnosti.

O digitálním restaurováni obrazu a zvuku filmů a o tom, jak restaurátoři ve své práci postupují, přednáší Ivo Marák, ředitel vývoje technologií společnosti UPP. Svým vzpomínáním na historky z natáčení  baví herci z filmů Karla Zemana. Výtvarnice a dcera režiséra Karla Zemana, Ludmila Zemanová, vypráví o své vlastní tvorbě i o tom, jak se jí spolupracovalo se svým otcem. A trikový výtvarník Boris Masník odkrývá tajemství filmového triku v Čechách i ve světě.

Semináře a přednášky organizujeme nepravidelně, většinou jako součást Festivalu Karla Zemana nebo jiné doprovodné akce.

Přednášku trikového výtvarníka Borise Masníka je možné zajistit pro skupiny na vyžádání. Vhodná je především pro studenty středních a vysokých škol a širší veřejnost s hlubším zájmem o kinematografii, speciální filmové efekty a animaci. Přednášku je možné uspořádat i v anglickém jazyce.