6. narozeniny Muzea Karla Zemana

V SOBOTU 6. 10. 10–19 HOD.

Už se to blíží! Vyndejte si diáře a zakroužkujte si sobotu 6. října, protože s námi slavíte 6. narozeniny Muzea. Všechny filmy Karla Zemana jsou bezpochyby kouzelnými unikáty, jež učarovávají děti i dospělé už desítky let. Karel Zeman svými originálními trikovými postupy dokázal vyčarovat moře, hory, pravěká zvířata a mnohé další. Letošní narozeniny proto oslavíme v duchu kouzel a triků! Čeká vás program nevídaný plný filmových a divadelních postupů opepřený místními malostranskými strašidly a kouzelnou alchymistickou dílnou.

Jak to bude probíhat?

Protože jsme už 6 let nedílnou součástí pražské kulturní scény, připravili jsme pro vás přesně 6 kouzelných stanovišť uvnitř Muzea a v jeho blízkém okolí. Ten, kdo úspěšně všechna projde a získá z každého razítko na čarovný plánek, dostane od nás narozeninový dárek!

Začínáme v 10.00. Dorazit můžete během celého dne až do 18.00 (poslední výdej plánku v 17.00). Stačí si na pokladně Muzea při koupi vstupenek vyzvednout čarovný plánek s mapou stanovišť, všechny je projít a získat čarovné razítko a vyplněný plánek donést do obchodu Muzea, kde dostanete unikátní dárek, který jste v Muzeu ještě neviděli!

Aby měli čas na prohlídku Muzea i ti, kteří přijdou v odpoledních hodinách a nejprve absolvují herní stanoviště, Muzeum bude mít otevřeno jako každý jiný den do 19.00 (poslední vstup v 18.00).

A věděli jste, že …

…při koupi vstupenek do Muzea online, získáte navíc 10% slevu >>> KOUPIT VSTUPENKY

Na co všechno se můžete těšit?

6 let, 6 stanovišť. Dokážete je projít všechna a získat unikátní dárek, který vám zamotá hlavu?

1. stanoviště: MAGICKÁ ANIMACE
Vdechnout život vodě, rozpohybovat písek a zkrotit divoký dým! Že je to nemožné? Na prvním stanovišti vám zkušené lektorky animace předvedou, že opak je pravdou. Ukážou vám, jak rozpohybovat neživé a vytvořit z toho fantastický film. Animace je totiž stejně jako magie pouhá imaginace a hra.

2. stanoviště: ČAROVNÉ DIVADLO
Jak se dává správná jevištní facka? Jak správně zakopnout? Jak se líbají herci, nebo jak se rozplakat? Divadelní herečky budou učit trikům z prken, co znamenají svět!
Začátek v každou celou hodinu – 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00

3. stanoviště: FILMOVÉ EFEKTY PŘED ÉROU POČÍTAČŮ
Světový trikový výtvarník a supervizor filmových efektů, náš ředitel kouzelnické filmové školy Karla Zemana – Boris Masník, prozradí, jak se vymýšlely, připravovaly a realizovaly filmové triky v dobách, kdy jedinými nástroji filmařů byla kamera a filmová surovina.
Délka programu cca 50 min. Začátek každou 1,5h.

4. stanoviště: KOUZELNÁ KRESBA

Kouzlit může každý, dokonce i ti nejmenší! Na čtvrtém stanovišti se naučíte, jak opticky vytáhnout ruku z papíru, jak snadno lapit ptáčka do klece a jak vytvořit z obyčejného překvapivé.

5. stanoviště: FILMOVÝ TRIK KARLA ZEMANA
Učte se od nejlepších a pronikněte do taje unikátního triku Karla Zemana, který použil pro efekt barevného kouře ve filmu Baron Prášil. Pozor! S kouřem ale pracovat určitě nebudeme.

6. stanoviště: MALOSTRANSKÁ KOUZLA, STRAŠIDLA A ALCHYMIE

Vodník Kabourek ukáže jak kouzelný je život pod vlnkami Čertovky. A rudolfínští alchymisté poodhalí pokličky svých kotlíků a dají nahlédnout do čar a kouzel svého světa nejtajnější alchymie.

Navíc BONUS!

Celý den vás bude v Muzeu a jeho blízkém okolí bavit svou mikromagií nadaný kouzelník Siatris Kane.

Pro náročné výletníky – plavba lodí

Pro ty, kteří si oslavy chtějí užít opravdu naplno, doporučujeme rezervovat si plavbu lodí po Čertovce a Vltavě a užít si tak malebné výhledy na magickou Prahu z paluby muzejní elektrolodě.

Pro jednotlivce a skupiny do 10 osob nabízíme plavby od 10:30, 12:30, 14:30 a 16:30. Nalodění v Přístavišti Čertovka přímo u Muzea Karla Zemana (Ukázat na mapě), vylodění u Čechova mostu (Ukázat na mapě).

Pro skupiny od 10 do 15 osob nabízíme plavby od 10:30, 12:30, 14:30 a 16:30. Nalodění i vylodění v Přístavišti Čertovka přímo u Muzea Karla Zemana (Ukázat na mapě).

Při koupi online dostanete navíc 10% slevu >>> KOUPIT KOMBINOVANOU VSTUPENKU MUZEUM A LOĎ

Dejte vědět, že se zúčastníte!

Pro aktuální informace, zajímavé fotografie a další zprávy o programu sledujte facebookovou událost.

Oslavy 6. narozenin Muzea Karla Zemana pořádáme za podpory Městské části Praha 1. Děkujeme!