KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

Expozice

Karel Zeman? Kdo to je?

  • český filmový génius, který dovedl ovládnout filmové triky tak, jako nikdo před ním, a na jehož práci navazují (nejen) filmoví tvůrci dodnes (k inspiraci prací Karla Zemana se hrdě hlásí například Steven Spielberg, Tim Burton nebo Terry Gilliam),
  • tvůrce, který svou prací ohromil svět – od Jižní Ameriky až po Japonsko,
  • autor se smyslem pro detail, pro preciznost, pro humor i schopností poradit si s nedostatky doby, ve které tvořil,
  • průvodce bezbřehou fantazií, který divákům přináší cesty, o jakých se jim nesnilo, způsobem, jaký ve světe nemá obdoby,
  • autor filmů, které oslovují stále nové generace filmových fanoušků – Baron Prášil, Cesta do pravěku, Vynález zkázy, Ukradená vzducholoď a mnoho dalších.

 

 

 

 

 

V Muzeum Karla Zemana nahlédnete pod pokličku tvorby tohoto filmového vizionáře, který dal české kinematografii 20. století světový zvuk. Hravé pojetí expozice vás vtáhne do děje těch nejzásadnějších Zemanových filmů a dovolí vám stát se jeho aktivní součástí. Zjistíte,  jak fungovaly trikové postupy ve filmech a jejich kouzlo budete moci vyzkoušet na vlastních fotoaparátech. Letět na dělové kouli jako Baron Prášil? Ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy? Vznést se na létajícím stroji? Vše je možné! Staňte se cestovatelem ve světě laskavé fantazie.

Muzeum je plně bezbariérové

Užijte si expozici s audioprůvodcem  – audioprůvodce plynule doplní a znásobí váš muzejní zážitek! Je pro vás připraven ve dvou verzích. Trasa pro dospělé a herní trasa pro děti. Stačí si v aplikaci TourStories načíst QR kód v expozici muzea a naslouchat. Více zde

Ušetřete čas v muzeu a stáhněte si aplikaci hned

Digitální průvodce pro cizince – angličtina, němčina, španělština, japonština, čínština, francouzština, italština

Motivační hry – v expozici jsou připravené motivační hry, díky nimž si malí filmoví nadšenci užijí vlastní dobrodružství v kulisách světa Karla Zemana. Více zde

Motivační hry v expozici
Pro všechny malé návštěvníky jsme připravili tematické motivační hry. Díky nim si děti prohlídku užijí ještě více a hravou formou se dozvědí i spoustu zajímavých informací nejen o tvorbě Karla Zemana. Hry jsou k dispozici zdarma.
Muzeum bez bariér

Naší dlouhodobou snahou je, aby byl odkaz Karla Zemana dostupý i osobám s omezenou schopností pohybu a orientace. Expozice Muzea Karla Zemana je plně bezbariérová a od roku 2021 je veškerý obsah expozice přeložen do českého znakového jazyka a je přístupnější pro návštěvníky se sluchovým postižením. Projekt zpřístupňování expozice je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR. Zjistěte o projektu více.

Autoři expozice

Výtvarnými a ideovými autory expozice jsou Jakub Fabel a Ondřej Beránek, spoluautorem expozice je Marcel Kral.

Děkujeme Ludmile Zemanové a Lindě Zemanova-Spaleny za poskytnuté materiály z osobního archivu, poskytnutí práv a intenzivní spolupráci při přípravě muzea.

Velké poděkování patří všem, kdo se na realizaci projektu Muzea Karla Zemana podíleli – seznam všech osob, institucí a firem naleznete zde.

 

Aktivity Muzea Karla Zemana se konají se záštitou Ministerstva kultury České republiky.