KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

Kreativní výtvarné dílny

V kreativních výtvarných dílnách si můžete vytvořit lampičku z filmových pásů a seznámit tak děti s čím dál méně dostupným filmovým materiálem, linorytovými tiskátky s motivy z filmů Karla Zemana vlastnoručně vyzdobit pohledy, nabarvit zábavné sádrové odlitky s motivy z filmů Karla Zemana a mnoho dalšího.

Odborný lektor vás provede postupem výroby a poskytne veškerý potřebný materiál. K dosažení co nejlepších výsledků využíváme různé techniky a technologie, podle individuálních potřeb a schopností jednotlivých účastníků dílen. Vše, co si během dílen vyrobíte, si můžete také odnést domů. Výtvarné dílny jsou vhodné jako doplněk k návštěvě expozice i samostatně.

Kreativní výtvarné dílny jsou pouze pro skupiny s předchozí telefonickou rezervací. Dílny jsou součástí našich doprovodných akcí, programů pro školy nebo narozeninových oslav. Po domluvě lze uspořádat speciální termín.
Dokreslovačky s prehistorickými zvířaty


Vytvořte si vlastní filmovou scénu a vydejte se na dobrodružnou cestu do pravěku. Dokreslovačka, neboli představený model, je filmový trik, který Karel Zeman používal nejen ve filmu Cesta do pravěku. Svou dokreslovačku s dinosaury si u nás můžete nejen vyrobit, ale rovnou i vyzkoušet v praxi s vlastním fotoaparátem pod vedením zkušeného lektora. Dílnu doporučujeme od 6 let.


Cena až tří dokreslovaček: 90 Kč na osobu pro veřejnost, 60 Kč na osobu v rámci školní skupiny


Ukradená vzducholoď


Ve filmech Karla Zemana se často objevují netradiční dopravní prostředky a jedním z nich je i vzducholoď. Přijď za námi do muzea a ve výtvarné dílničce inspirované filmem Ukradená vzducholoď určené pro všechny věkové kategorie si vyrob vzducholoď podle svých představ!


Cena: 90 Kč na osobu pro veřejnost, 90 Kč na osobu v rámci školní skupiny


Lampička z filmových pásů


Pro milovníky světelných efektů jsme připravili výrobu originální lampičky z filmových pásů. Lampičky nejen krásně svítí, ale vytváří i unikátní stíny z filmových pásů, které budou děti doprovázet na cestě do říše spánku. Lampičku pod vedením našich zkušených lektorů zvládne bez problémů každý.


Cena: 90 Kč na osobu pro veřejnost, 75 Kč na osobu v rámci školní skupiny


Linorytové výtvarné dílny


Chceš si vyrobit originální pohled? Máme pro tebe připravená linorytová razítka s postavami z filmů Karla Zemana. Například s panem Prokoukem, Baronem Prášilem, mamutem z Cesty do pravěku nebo s ponorkou Sword. Pohledy pro tebe máme v muzeu, ale můžeš si donést i jiný materiál k potištění. Dílnička je určena pro všechny věkové kategorie.


Cena potisku tří pohledů: 30 Kč na osobu pro veřejnost, 30 Kč na osobu v rámci školní skupiny