KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

Filmové letní příměstské tábory

Pro malé i velké dobrodruhy pořádáme letní filmové příměstské tábory i v roce 2021! Děti se na týden stanou součástí filmového štábu, proniknou do tajů filmového řemesla i animované tvorby a seznámí se s novými přáteli z okolí. Letos téma nebude pouze jednostranné, ale děti poznají všechny Fantaskní světy Karla Zemana.

Tábor probíhá vždy od pondělí do pátku od 8:30 do 18:00 a je určen pro děti od 7 do 15 let. Cena tábora je 4 500 Kč na dítě. 

Turnusy

V létě 2021 vypisujeme 8 turnusů od 5. 7. do 27. 8. 2021. Na každém turnusu rádi uvítáme až 14 dětí.

Všechny turnusy v roce 2021 jsou vyprodané.

Tabulka s obsazeností je aktualizována denně. Poslední aktualizace: 2. 8. 2021 8:00

TURNUSDATUMVOLNÁ MÍSTA
1. turnus5. – 9. 7. 20210
2. turnus12. – 16. 7. 20210
3. turnus19. – 23. 7. 20210
4. turnus26. – 30. 7. 20210
5. turnus2. – 6. 8. 20210
6. turnus9. – 13. 8. 20210
7. turnus16. – 20. 8. 20210
8. turnus23. – 27. 8. 20210
Podrobný táborový program

Ústředním tématem letních příměstských táborů v Muzeu Karla Zemana je film. Děti se seznámí se základními principy jeho stavby, tvorbou scénáře, postprodukčních úprav a všemi potřebnými kroky k výrobě kvalitního filmu. expozici Muzea se seznámí s tradičními technikami animované tvorby a nabyté znalosti pak využijí ve výrobě vlastního filmu. Lektoři a lektorky ze spolku Ultrafun uvedou děti do tajů nejen animace, ale i ostatních vybraných částí filmového řemesla. Společně tak vytvoří film s hranými scénami s živými herci okořeněný filmovými efekty s animovanými prvky.  Děti si vyzkouší filmové natáčení v exteriérech a interiérech i využití klasických filmových triků.

Tento rok budou mít děti navíc možnost natáčení v tematických interiérech, jako je Planetárium Praha, Muzeum MHD nebo Letecké muzeum Kbely. Letošním tématem jsou totiž Fantaskní světy Karla Zemana. Děti zažijí filmový týden plný zábavy, výletů a natáčení. Díky filmovým trikům se budou vracet v čase, proletí se na Měsíc nebo se z nich stanou nejobávanější lupiči všech dob. Navíc si natočí vlastní snímek, například Ukradenou tramvaj, Cestu do novověku nebo Vynález spásy. Poslední táborový den budou pozváni rodiče a kamarádi na slavnostní „kino“ premiéru, pro kterou děti připraví plakáty i vstupenky.

Animované filmy natočené v minulých letech můžete shlédnout na muzejním Youtube kanále.

Cena tábora

Cena příměstského tábora na jedno dítě je 4 500 Kč. Cena zahrnuje kromě kurzů animace a filmové tvorby i veškerý materiál k ní potřebný, výjezdní program (včetně vstupů a doprovodných aktivit), stravu a nápoje (oběd, dopolední a odpolední svačina).

Cena nezahrnuje dopravu po Praze za výjezdním programem (nutné vlastnit lítačku nebo sebou přinést lístek do MHD).

V případě potřeby dodržování speciálních pomůcek pro ochranu zdraví z důvodu pandemické situace v ČR, vás budeme informovat před začátkem jednotlivých turnusů prostřednictvím e-mailu.

Při zrušení účasti ze strany účastníka je účastník (jeho zákonný zástupce) povinen uhradit stornovací poplatky do 30 dní před začátkem 30 % z ceny tábora, do 15 dní před začátkem 50 % z ceny tábora a později nebo v případě nenastoupení na akci 100 % z ceny tábora.

Důležité informace pro rodiče
  • Tábor je určen pro děti od 7 do 15 let. Je veden zkušenými lektory a animátory s individuálním přístupem. Každý turnus je určen maximálně pro 14 dětí. Děti budou rozděleny do skupin dle schopností, zkušeností a s přihlédnutím na věk.
  • Program probíhá vždy od pondělí do pátku od 8:30 do 18:00. Děti se každý den mezi 8:00 a 8:30 hod. shromáždí na dvoře Muzea Karla Zemana (Saská 3, Praha 1) a odpoledne si je můžete vyzvednout mezi 18:00 a 18:30 hod.
  • Příměstský tábor zahrnuje kromě aktivního programu i kvalitní stravu (oběd, dopolední a odpolední svačinu) a pitný režim.
  • Turnusy otevíráme při počtu minimálně 7 přihlášených dětí do 5 pracovních dní před zahájením tábora.
  • V případě nekonání táborů z důvodu vládních opatření na základě pandemické situace bude přihlášeným vrácena platba v plně výši
  • V pondělí, před začátkem táborů, bude každé dítě otestováno na nemoc Covid-19, nebo lze přinést klinicky ověřený negativní test (AG nebo PCR), provedený však maximálně 3 dny před začátkem táborového programu. V případě, že test vyjde pozitivní, dítě se nebude moct zúčastnit tábora
  • Pokud se děti nakazí nemocí Covid-19 během příměstského tábora, zbylé dny bude program zrušen pro všechny účastníky a všem bude vrácena poměrná částka za nedochozené táborové dny
  •  

    Pozitivní test na Covid-19 pokládáme za stejné omezení jako v případě všech ostatních nemocí a v takovém případě se postup řídí všeobecnými storno podmínkami

Jak děti přihlásit?

Děti přihlašujte odesláním vyplněné online přihlášky.

Kontakt

V případě jakýchkoliv dotazů můžete kontaktovat programovou koordinátorku Lucii Škorpovou na lucie.skorpova@muzeumkarlazemana.cz.

Tábory pořádáme za podpory městské části Prahy 1.
Testování na Covid-19 zajišťuje personál společnosti ANYGENCE.