KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

Filmové letní příměstské tábory

Čerpejte příspěvek na letní filmový tábor

Praha 6 podporuje Filmové příměstské tábory v Muzeu Karla Zemana.
Pokud jste rezidentem Prahy 6, můžete využít příspěvek ve výši 800 Kč / dítě.Filmové letní příměstské tábory

Pro malé dobrodruhy pořádáme letní filmové příměstské tábory i v roce 2024! Děti se na týden stanou součástí filmového štábu, proniknou do tajů filmového řemesla i animované tvorby. Tento rok bude hlavním tématem táborů Na kometě, a tak se děti můžou těšit na meziplanetární dobrodružství.

Tábor probíhá vždy od pondělí do pátku od 8:30 do 18:00 a je určen pro děti od 7 do 14 let. Cena tábora je 4 950 Kč. 

Turnusy

V létě 2024 vypisujeme 9 turnusů od 1. 7. do 30. 8. 2024. Na každém turnusu rádi uvítáme až 14 dětí. Přihlášky

Poslední aktualizace volných míst na jednotlivých termínech: 18. 4. 2024

TURNUS

DATUM VOLNÁ MÍSTA REZERVACE
1. turnus 1. 7. – 5. 7. 2024 0

PLNĚ OBSAZENO

2. turnus 8. 7. – 12. 7. 2024 0 PLNĚ OBSAZENO
3. turnus 15. 7. – 19. 7. 2024 0 PLNĚ OBSAZENO
4. turnus 22. 7. – 26. 7. 2024 0 PLNĚ OBSAZENO
5. turnus 29. 7. – 2. 8. 2024 0 PLNĚ OBSAZENO
6. turnus 5. 8. – 9. 8. 2024 0 PLNĚ OBSAZENO
7. turnus 12. 8. – 16. 8. 2024 5 PŘIHLÁSIT
8. turnus 19. 8. – 23. 8. 2024 0 PLNĚ OBSAZENO
9. turnus 26. 8. – 30. 8. 2024 0 PLNĚ OBSAZENO
 

Podrobný táborový program

Ústředním tématem letních příměstských táborů v Muzeu Karla Zemana je již tradičně film. Děti se seznámí se základními principy jeho stavby, tvorbou scénáře, postprodukčních úprav a všemi potřebnými kroky k výrobě kvalitního filmu. V expozici Muzea se seznámí s tradičními technikami animované tvorby a nabyté znalosti pak využijí ve výrobě vlastního filmu. Lektoři a lektorky ze spolku Ultrafun uvedou děti do tajů nejen animace, ale i ostatních vybraných částí filmového řemesla. Společně tak vytvoří film s hranými scénami s živými herci okořeněný filmovými efekty s animovanými prvky.  Děti si vyzkouší filmové natáčení v exteriérech a interiérech i využití klasických filmových triků, dozví se, jak se dělá zvuk k filmu a sami si svá díla ozvučí.

Děti zažijí filmový týden plný zábavy, výletů a natáčení. Díky filmovým trikům se mohou vracet v čase, zaletět si do těch nejzajímavějších koutů světa nebo vymyslet vlastní fantastický příběh. Poslední táborový den budou pozváni rodiče a kamarádi na slavnostní „kino“ premiéru, pro kterou děti připraví plakáty i vstupenky. 

V pondělí se děti seznámí jak s ostatními účastníky, tak i s tvorbou filmu jako takovou (Program probíhá v prostorách Muzea). Společně se vymyslí příběh a napíše scénář, připraví se kostýmy a celá výprava. V úterý je hlavní natáčecí den. Děti se s lektory přesunou na vytipovanou lokalitu, kde je čeká celý den natáčení s úžasnými filmovými kulisami. (Program probíhá ve Hvězdárně na Petříně) Ve středu se do filmu vytvoří animované prvky a čtvrtek bude věnovaný postprodukci a ozvučení. V pátek už se budou jen vylaďovat poslední detaily a děti čeká program, během nějž se dozví něco nového ze světa filmu (Dopolední program probíhá v Národním pedagogickém Muzeu, odpolední opět v Muzeu Karla Zemana). Od 16:00 probíhá slavnostní premiéra dětských filmů pro rodiče a příbuzné.

Obědy zajišťuje firma APETIT Praha.

Animované filmy natočené v minulých letech můžete shlédnout na muzejním YouTube kanále.

Cena tábora

Cena příměstského tábora na jedno dítě je 4 950 Kč. Cena zahrnuje kompletní program i veškerý materiál k němu potřebný, teplý oběd, dopolední a odpolední svačinu a nápoje.

Cena nezahrnuje dopravu po Praze za výjezdním programem (nutné vlastnit lítačku nebo s sebou přinést lístek do MHD).

Při zrušení účasti ze strany účastníka je účastník (jeho zákonný zástupce) povinen uhradit stornovací poplatky do 30 dní před začátkem 30 % z ceny tábora, do 15 dní před začátkem 50 % z ceny tábora a později nebo v případě nenastoupení na akci 100 % z ceny tábora.

Důležité informace pro rodiče

  • Tábor je určen pro děti od 7 do 14 let. Je veden zkušenými lektory a animátory s individuálním přístupem. Každý turnus je určen maximálně pro 14 dětí. Děti budou rozděleny do skupin dle schopností, zkušeností a s přihlédnutím na věk.
  • Program probíhá vždy od pondělí do pátku od 8:30 do 18:00. Děti přivedete mezi 8:00 a 8:15 hod. na dvůr Muzea Karla Zemana (Saská 3, Praha 1) a odpoledne si je můžete vyzvednout mezi 18:00 a 18:30 hod.
  • Turnusy otevíráme při počtu minimálně 7 přihlášených dětí do 5 pracovních dní před zahájením tábora.

Jak děti přihlásit?

Děti přihlašujte odesláním vyplněné online přihlášky.

Kontakt

V případě jakýchkoliv dotazů můžete kontaktovat programovou koordinátorku Lucii Škorpovou na lucie.skorpova@muzeumkarlazemana.cz.

Tábory pořádáme za podpory městské části Prahy 1.

Výzva k akci

Kliněte sem, abyste změnili tento text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Číst více