KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

Filmové letní příměstské tábory

Pro malé i velké dobrodruhy pořádáme letní filmové příměstské tábory i v roce 2022! Děti se na týden stanou součástí filmového štábu, proniknou do tajů filmového řemesla i animované tvorby. Téma letošních táborů nebude jednostranné, protože děti s ukradenou vzducholodí doletí kamkoliv a kreativitě se meze nekladou.

Tábor probíhá vždy od pondělí do pátku od 8:30 do 18:00 a je určen pro děti od 7 do 14 let. Cena tábora je 4 500 Kč na dítě. 

Turnusy

V létě 2022 vypisujeme 8 turnusů od 4. 7. do 26. 8. 2022. Na každém turnusu rádi uvítáme až 14 dětí.

Všechny turnusy příměstských táborů na rok 2022 jsou vyprodané.

Tabulka s obsazeností je aktualizována denně. Poslední aktualizace: 25. 6. 2022 12:00

TURNUS DATUM VOLNÁ MÍSTA  
1. turnus 4. – 8. 7. 2022 0 PLNĚ OBSAZENO
2. turnus 11. – 15. 7. 2022 0 PLNĚ OBSAZENO
3. turnus 18. – 22. 7. 2022 0 PLNĚ OBSAZENO
4. turnus 25. – 29. 7. 2022 0 PLNĚ OBSAZENO
5. turnus 1. – 5. 8. 2022 0 PLNĚ OBSAZENO
6. turnus 8. – 12. 8. 2022 0 PLNĚ OBSAZENO
7. turnus 15. – 19. 8. 2022 0 PLNĚ OBSAZENO
8. turnus 22. – 26. 8. 2022 0 PLNĚ OBSAZENO
Podrobný táborový program

Ústředním tématem letních příměstských táborů v Muzeu Karla Zemana je již tradičně film. Děti se seznámí se základními principy jeho stavby, tvorbou scénáře, postprodukčních úprav a všemi potřebnými kroky k výrobě kvalitního filmu. V expozici Muzea se seznámí s tradičními technikami animované tvorby a nabyté znalosti pak využijí ve výrobě vlastního filmu. Lektoři a lektorky ze spolku Ultrafun uvedou děti do tajů nejen animace, ale i ostatních vybraných částí filmového řemesla. Společně tak vytvoří film s hranými scénami s živými herci okořeněný filmovými efekty s animovanými prvky.  Děti si vyzkouší filmové natáčení v exteriérech a interiérech i využití klasických filmových triků, dozví se, jak se dělá zvuk k filmu a sami si svá díla ozvučí.

Děti zažijí filmový týden plný zábavy, výletů a natáčení. Díky filmovým trikům se mohou vracet v čase, zaletět si do těch nejzajímavějších koutů světa nebo vymyslet vlastní fantastický příběh. Poslední táborový den budou pozváni rodiče a kamarádi na slavnostní „kino“ premiéru, pro kterou děti připraví plakáty i vstupenky. 

V pondělí se děti seznámí jak s ostatními účastníky, tak i s tvorbou filmu jako takovou. Společně se vymyslí příběh a napíše scénář, připraví se kostýmy a celá výprava. V úterý je hlavní natáčecí den. Děti se s lektory přesunou do ZOO Praha, kde je čeká celý den natáčení v exteriérech s úžasnými filmovými kulisami. Ve středu se do filmu vytvoří animované prvky a čtvrtek bude věnovaný postprodukci a ozvučení. V pátek už se budou jen vylaďovat poslední detaily a děti čeká procházka filmovou Prahou, ve které se dozví, která známá díla se v Praze natáčela a podívají se přímo na známá filmová místa. Od 16:00 probíhá slavnostní premiéra dětských filmů pro rodiče a příbuzné.

Obědy nově zajišťuje firma APETIT Praha.

Animované filmy natočené v minulých letech můžete shlédnout na muzejním YouTube kanále.

Cena tábora

Cena příměstského tábora na jedno dítě je 4 500 Kč. Cena zahrnuje kompletní program i veškerý materiál k němu potřebný, teplý oběd, dopolední a odpolední svačinu a nápoje.

Cena nezahrnuje dopravu po Praze za výjezdním programem (nutné vlastnit lítačku nebo s sebou přinést lístek do MHD).

V případě potřeby dodržování speciálních pomůcek pro ochranu zdraví z důvodu pandemické situace v ČR, vás budeme informovat před začátkem jednotlivých turnusů prostřednictvím e-mailu.

Při zrušení účasti ze strany účastníka je účastník (jeho zákonný zástupce) povinen uhradit stornovací poplatky do 30 dní před začátkem 30 % z ceny tábora, do 15 dní před začátkem 50 % z ceny tábora a později nebo v případě nenastoupení na akci 100 % z ceny tábora.

Důležité informace pro rodiče
  • Tábor je určen pro děti od 7 do 14 let. Je veden zkušenými lektory a animátory s individuálním přístupem. Každý turnus je určen maximálně pro 14 dětí. Děti budou rozděleny do skupin dle schopností, zkušeností a s přihlédnutím na věk.
  • Program probíhá vždy od pondělí do pátku od 8:30 do 18:00. Děti přivedete mezi 8:00 a 8:15 hod. na dvoře Muzea Karla Zemana (Saská 3, Praha 1) a odpoledne si je můžete vyzvednout mezi 18:00 a 18:30 hod.
  • Turnusy otevíráme při počtu minimálně 7 přihlášených dětí do 5 pracovních dní před zahájením tábora.
  • V případě nekonání táborů z důvodu vládních opatření na základě pandemické situace bude přihlášeným vrácena platba v plně výši
  • Opatření v rámci nemoci COVID-19 budou vycházet z aktuálně platných vládních opatření, o kterých vás budeme informovat před začátkem jednotlivých turnusů 
  • Pokud se děti nakazí nemocí COVID-19 během příměstského tábora, zbylé dny bude program zrušen pro všechny účastníky a všem bude vrácena poměrná částka za nedochozené táborové dny
  • Pozitivní test na COVID-19 pokládáme za stejné omezení jako v případě všech ostatních nemocí a v takovém případě se postup řídí všeobecnými storno podmínkami
Jak děti přihlásit?

Děti přihlašujte odesláním vyplněné online přihlášky.

Kontakt

V případě jakýchkoliv dotazů můžete kontaktovat programovou koordinátorku Lucii Škorpovou na lucie.skorpova@muzeumkarlazemana.cz.

Tábory pořádáme za podpory městské části Prahy 1.