KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

Komentované prohlídky

I když je expozice Muzea Karla Zemana připravena tak, abyste si ji mohli plně vychutnat při samostatné návštěvě, nabízíme i prohlídku expozice s průvodcem. Komentované prohlídky jsou určeny jak pro skupiny, tak i pro jednotlivce a probíhají především v českém či anglickém jazyce.

V našem muzeu jsou průvodci výhradně studenti a absolventi filmové vědy, kteří vám fundovaně přiblíží klíčové momenty tvorby i osobního života Karla Zemana, vysvětlí vám význam jeho díla v kontextu české, evropské i světové kinematografie a pomohou lépe pochopit, jaká kouzla tento „český Meliés“ ve svých filmech používal. Se znalostmi souvislostí a přesahu Zemanovy tvorby budete mít ještě větší zážitek z prohlídky i z jeho filmů.

Odborným garantem lektorů, autorem koncepce odborných programů a lektorem specializovaných projektů je trikový výtvarník a specialista Boris Masník. Na přípravě textů pro komentované prohlídky muzea se podílel Ondřej Beránek, spoluautor expozice Muzea Karla Zemana.

Komentovanou prohlídku doporučujeme zejména studentům středních škol, studentům odborných škol filmového zaměření, studentům teorie a dějin umění, filmu a audiovizuální kultury a skupinám s hlubším zájmem o Zemanovo dílo, o dějiny české animace a trikové tvorby či zájmem o vývoj animace od tradičních metod po počítačovou animaci.

Po ukončení komentované prohlídky můžete v expozici zůstat a vychutnat si samostatně její interaktivní prvky, případně se vrátit k informačním panelům a obrazovkám, které vás zaujaly.

Příplatek ke vstupnému za komentovanou prohlídku v ČEŠTINĚ:
školní skupiny max. 15 dětí 400 Kč
jednotlivci a jiné skupiny 1-15 osob 700 Kč
Příplatek ke vstupnému za komentovanou prohlídku v CIZÍM JAZYCE:
školní skupiny max. 15 dětí 800 Kč
jednotlivci a jiné skupiny 1-15 osob 800 Kč

Pro rezervaci komentované prohlídky nás, prosím, kontaktujte e-mailem na info@muzeumkarlazemana.cz. Ozveme se Vám a potvrdíme Vámi poptávaný den a čas.

Těšíme se na Vás!