Workshopy animace a trikové tvorby

Animace, digitální malba, kreslené nebo klasické animace a triková tvorba? Nedají vám spát? Máte tvořivou a nevíte, jak na ně? Staňte se scénáristou, režisérem i mistrem speciálních efektů! Jaké téma budete zpracovávat je jen na vás.

24. 3. 2024 13:00 – 15:30 WORKSHOP ANIMACE NA IPADPRO 12,9 PROCREATE
Termín dle Vašeho kalendáře INDIVIDUÁLNÍ WORKSHOP KLASICKÉ ANIMACE A TRIKOVÉ TVORBY

Workshop animace na IpadPro 12,9 v Procreate

Termín neděle 24. 3. 2024
Čas 13:00 – 15:30
Kapacita max. 7 dětí
Věk 8 – 15 let
Technika IpadPro 12,9 s Apple tužkou zabezpečena pro každého účastníka
Cena  780 Kč / účastníka
Pro koho je workshop určen Pro začátečníky a mírně pokročilé. Pro pokročilé v kresbě, kteří si chtějí vyzkoušet nové digitální možnosti v animaci a digitální kresbě. které můžou pak rozvíjet a využívat dál dle vlastního zájmu.  Pro všechny, kteří rádi kreslí, kteří si chtějí vyzkoušet jak se animuje a dozvědět se něco zajímavého a nového.

Ke každému účastníkovi přistupujeme individuálně. Dle potřeby dané věci konzultujeme s jednotlivými účastníky ve skupině i zvlášť. Snažíme se tvořit přátelské prostředí, konstruktivně rozebírat jak dané téma, tak i naše další jednotlivé zájmy. Podporujeme účastníka v jeho tvorbě tak, aby zdravě věřil sám v sebe. Snažíme se dané zkušenosti uvádět pak do kontextů aby účastník mohl naučené věci a dovednosti zužitkovávat dál jak v jeho tvorbě tak i případně v životě mimo animace.

Obsah workshopu

V první polovině workshopu si ukážeme základy stínování.  Za pomoci videoukázek si přiblížíme a zopakujeme i pravidla a principy animování. Následně si ukážeme jak nakreslit 3D objekt na 2D ploše za pomoci kresebních nástrojů v Procreate. Vysvětlíme si, jak pracovat se světly a stíny tak, abychom na ploše vytvořili prostorový objekt a prostorovou postavičku . Dozvíme se taky pár dalších triků, jak si užitečně urychlit naši digitální tvorbu.

V druhé půlce workshopu postavičce rozanimujeme jednu její část ( chůzi, případně dle preferencí účastníka) . Ke konci budeme moct pracovat na vlastním nápadu kreslené animace. Na závěr si  řekneme základy pro editaci animace v profesionálním editačním programu.

Účastníci si odnesou, kromě nových vědomostí, ukázku svojí vlastní animace ve video formátu mp4 . Ukázka se zvukem se pak následně zašle do 5 dní na email rodičů.

Nakupte zde

Individuální workshop klasické animace a trikové tvorby

Termín Dle domluvy (Termín workshopu je nutné domluvit nejpozději 3 měsíce od jeho koupě)
Čas Dle domluvy
Kapacita 1 – 7 osob
Věk neomezeno
Technika Vyberte si typ workshopu

• klasická plošková metoda natáčení
  • animace s loutkami v prostorové scéně
  • křídová animace
  • animace čočkou
Lektoři Workshopy vedou absolventi oboru animace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, profesionální animátoři z filmových studií, členové spolku Ultrafun.  Na muzejním YouTube kanálu jsou ke zhlédnutí videa vytvořená min. účastníky. Workshop se koná v Muzeu Karla Zemana, Saská 3, 118 00 Praha 1.
Cena 2 490 Kč za workshop
Objednat workshop V případě zájmu o individuální workshop animace nám, prosím, napište na info@muzeumkarlazemana.cz
Dárkový poukaz Workshop je možné objednat jako dárkový poukaz s platností 6 měsíců
 Kde Workshop se koná v Muzeu Karla Zemana, Saská 3, 118 00 Praha 1.