KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

Workshopy animace a trikové tvorby

Muzeum Karla Zemana nabízí následující typy workshopů:
  1. Workshopy animace pro veřejnost
  2. Individuální workshop klasické animace a trikové tvorby
  3. Individuální workshop animace s greenscreenem 

Tvůrčí workshopy jsou určeny všem nehledě na věk nebo zkušenosti. Staňte se scénáristou, režisérem i mistrem speciálních efektů! Jaké téma budete zpracovávat je jen na vás.


01 Workshopy animace pro veřejnost

Focení, kreslení, natáčení, střihání, práci s animačními programy, se storyboardy, temnou komorou atd. – to vše s námi zažijete na workshopech animace pro veřejnost. Každý termín se vydáváme do jiných hlubin animovaného filmu a občas zabloudíme i do tematicky podobných nesmírně zajímavých oblastí.
Workshopy animace vás provedou zkušené lektorky ze spolku Ultrafun.

Tento rok je nově v nabídce workshopů animování s postavičkami LEGO pod vedením Lukáše Tuzara, který je český brickfilmer s více než 17 miliony zhlédnutí u jeho videí a filmů na YouTube.

Workshopy sestávají z celkem 13 hodin – 7 hodin v sobotu a 6 hodin v neděli. Závěrem nedělního dne bude promítaní vytvořených filmů. Animovaná kuchařka je určena pro děti ve věku 8-18 let (dle konkrétního workshopu). Kapacita jednoho workshopu je 7 dětí pro zajištění individuálního přístupu. Pro účastníky bude zajištěno drobné občerstvení (ne oběd) a pitný režim.

Animovaná kuchařka

Animovaná kuchařka je název sice neobvyklý, ale má své opodstatnění. Workshop totiž není pouze jednostranně zaměřený, ale nabízí k ochutnávce hned několik různých technik, které si účastníci vyzkouší. Workshop je určen pro filmové nadšence, kteří rádi tvoří a mají tolik fantazie, že jim tvorba statických objektů už nestačí! Pod vedením zkušené lektorky ze spolku Ultrafun budou účastníci kreslit na prosvětlovacích LED deskách, modelovat postavy, simulovat prostředí díky nejrůznějším materiálům. Své výtvory se naučí rozpohybovat a upravovat ve specializovaných počítačových programech Adobe After Effects a Adobe Premiere. Naučí se ovládat pracovní prostředí programů, orientaci na časové ose a přípravu jednotlivých komponentů. Vytvoří tak samostatné i společné krátké animované filmy.

Natočte si svůj vlastní brickfilm aneb workshop animace s Legem

Na tomto workshopu si natočíte animované stop-motion video s legem pod vedením lektora Lukáše Tuzara, který je znám spíše pod svým pseudonymem lluukkyy28. Lukáš je český brickfilmer, který má na svém youtube kanále přes 20 tisíc odběratelů a 17 miliónů zhlédnutí. Natáčí nejen krátká videa v češtině a angličtině, ale i filmy jako například jeho adaptace knihy Sherlock Holmes a Pes Baskervillský, který se promítal na různých festivalech a je k vidění na jeho YouTube kanále: https://www.youtube.com/user/lluukkyy28

Na workshopu Vám ukáže, jak rozpohybovat lego figurky, společně vymyslíte příběh a napíšete scénář. Také se dozvíte mnoho animátorských triků a uvidíte do zákulisí jeho tvorby.
Na workshop si přineste své vlastní LEGO figurky, kostky nebo oblíbený set, kterému vdechnete život.

Videa vytvořená účastníky workshopů budou ke shlédnutí na muzejním YouTube kanáluWorkshopy se konají v Muzeu Karla Zemana.

Aktuální termíny workshopů: Poslední aktualizace tabulky 20. 5. 2022 12:00

Termín Čas Typ workshopu Cena Věk účastníka Kapacita Zájem
16. – 17. 7. 2022 10:00 – 18:00 Animovaná kuchařka 1 950 Kč 10-18 let ZRUŠENO
10:00 – 18:00 Natočte si svůj vlastní brickfilm aneb workshop animace s Legem I. 2 350 Kč 8-18 let
10:00 – 18:00 Natočte si svůj vlastní brickfilm aneb workshop animace s Legem II. 2 350 Kč 8-18 let
10:00 – 18:00 Natočte si svůj vlastní brickfilm aneb workshop animace s Legem III. 2 350 Kč 8-18 let
10:00 – 18:00 10-18 let

Pokud vám termíny workshopů animace pro veřejnost nevyhovují, je možné dojednat individuální workshop animace pro skupinu 1 – 7 osob v předem domluvený termín.

Workshopy v Muzeu Karla Zemana jsou realizovány za podpory MČ Praha 1 a Státního fondu kinematografie. Děkujeme.

 

 

 

02 Individuální workshop klasické animace a trikové tvorby

Individuální workshop klasické animace a trikové tvorby v předem domluvený termín pro skupinu 1 – 7 osob trvá dvě hodiny a stojí 2 490 Kč – MÁM ZÁJEM. Termín workshopu je nutné domluvit nejpozději 3 měsíce od jeho koupě.

Možné také objednat jako dárkový poukaz s platností 6 měsíců.

Workshopy vedou absolventi oboru animace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, profesionální animátoři z filmových studií, členové spolku Ultrafun.  Na muzejním YouTube kanálu jsou ke zhlédnutí videa vytvořená min. účastníky. Workshop se koná v Muzeu Karla Zemana, Saská 3, 118 00 Praha 1.

Při zrušení rezervovaného workshopu se platí storno poplatek. Výše storno poplatku je pro skupinu do 7 osob při zrušení 3 – 5 dní před konáním workshopu 400 Kč, při zrušení do 2 dnů před konáním workshopu 800 Kč. Pro skupinu nad 7 osob je výše storno poplatku dvojnásobná.

Nabízíme tyto typy individuálních workshopů:
  • klasickou ploškovou metodu natáčení
  • animaci s loutkami v prostorové scéně
  • křídovou animaci
  • animaci s čočkou
  • moderní metodou klíčování s greenscreenem

 

03 Individuální workshop animace s greenscreenem 

Individuální workshop trikové animace s použitím technologie greenscreen pro skupinu 1 – 7 osob v předem domluvený termín trvá 3 hodiny a koná se v Muzeu Karla Zemana, Saská 3, 118 00 Praha 1

Workshop je založen na interakci loutky nebo herce s několika různorodými prostředími, které si účastníci sami naanimují. Herecká akce není podmínkou, lze propojit jakékoliv záběry ze všech druhů animačních technik (loutka, ploška, pixilace), popřípadě se dotknout i videomontáže. Součástí workshopu je i krátké představení programu After Effects, který klíčování obstarává. Výsledkem workshopu je vlastní krátký film.

Cena workshopu je 5 950 Kč – MÁM ZÁJEMTermín workshopu je nutné domluvit nejpozději 3 měsíce od jeho koupě.

Možné také objednat jako dárkový poukaz s platností 6 měsíců.

Workshopy vedou absolventi oboru animace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, profesionální animátoři z filmových studií, členové spolku Ultrafun.  Na muzejním YouTube kanálu jsou ke zhlédnutí videa vytvořená min. účastníky.

Při zrušení rezervovaného workshopu se platí storno poplatek. Výše storno poplatku je pro jednu skupinu do 7 osob při zrušení 1 – 7 dní před konáním workshopu 2 500 Kč, při zrušení více jak 7 dnů před konáním workshopu se storno poplatek neplatí.