KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

Workshopy animace a trikové tvorby

Muzeum Karla Zemana nabízí následující typy workshopů:
  1. Workshopy animace pro veřejnost
  2. Individuální workshop klasické animace a trikové tvorby
  3. Individuální workshop animace s greenscreenem

Tvůrčí workshopy jsou určeny všem nehledě na věk nebo zkušenosti. Staňte se scénáristou, režisérem i mistrem speciálních efektů! Jaké téma budete zpracovávat je jen na vás.

01 Workshopy animace pro veřejnost

Focení, kreslení, natáčení, střihání, práci s animačními programy, se storyboardy, temnou komorou atd. – to vše s námi zažijete na workshopech animace pro veřejnost. Každý termín se vydáváme do jiných hlubin animovaného filmu a občas zabloudíme i do tématicky podobných nesmírně zajímavých oblastí.

Od léta 2019 nabízíme zcela nové workshopy pod vedením zkušeného týmu filmařů, pedagogů a studentů filmových oborů z uznávané vzdělávací a filmové platformy – FreeCinema.

Videa vytvořená účastníky workshopů k prohlédnutí na muzejním YouTube kanáluWorkshopy se konají v Muzeu Karla Zemana.

Aktuální termíny workshopů:
TermínČasTyp workshopuCenaVěk účastníkaZájem

Pokud vám termíny workshopů animace pro veřejnost nevyhovují, je možné dojednat individuální workshop animace pro skupinu 1 – 7 osob v předem domluvený termín.

02 Individuální workshop klasické animace a trikové tvorby

Individuální workshop klasické animace a trikové tvorby v předem domluvený termín pro skupinu 1 – 7 osob trvá dvě hodiny a stojí 2 490 Kč – MÁM ZÁJEM. Termín workshopu je nutné domluvit nejpozději 3 měsíce od jeho koupě.

Možné také objednat jako dárkový poukaz s platností 6 měsíců.

Workshopy vedou absolventi oboru animace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, profesionální animátoři z filmových studií, členové spolku Ultrafun.  Na muzejním YouTube kanálu jsou ke zhlédnutí videa vytvořená min. účastníky. Workshop se koná v Muzeu Karla Zemana, Saská 3, 118 00 Praha 1.

Při zrušení rezervovaného workshopu se platí storno poplatek. Výše storno poplatku je pro skupinu do 7 osob při zrušení 3 – 5 dní před konáním workshopu 400 Kč, při zrušení do 2 dnů před konáním workshopu 800 Kč. Pro skupinu nad 7 osob je výše storno poplatku dvojnásobná.

Nabízíme tyto typy individuálních workshopů:
  • klasickou ploškovou metodu natáčení
  • animaci s loutkami v prostorové scéně
  • křídovou animaci
  • animaci s čočkou
  • moderní metodou klíčování s greenscreenem

03 Individuální workshop animace s greenscreenem

Individuální workshop trikové animace s použitím technologie greenscreen pro skupinu 1 – 7 osob v předem domluvený termín trvá 3 hodiny a koná se v Muzeu Karla Zemana, Saská 3, 118 00 Praha 1

Workshop je založen na interakci loutky nebo herce s několika různorodými prostředími, které si účastníci sami naanimují. Herecká akce není podmínkou, lze propojit jakékoliv záběry ze všech druhů animačních technik (loutka, ploška, pixilace), popřípadě se dotknout i videomontáže. Součástí workshopu je i krátké představení programu After Effects, který klíčování obstarává. Výsledkem workshopu je vlastní krátký film.

Cena workshopu je 5 950 Kč – MÁM ZÁJEMTermín workshopu je nutné domluvit nejpozději 3 měsíce od jeho koupě.

Možné také objednat jako dárkový poukaz s platností 6 měsíců.

Při zrušení rezervovaného workshopu se platí storno poplatek. Výše storno poplatku je pro jednu skupinu do 7 osob při zrušení 1 – 7 dní před konáním workshopu 2 500 Kč, při zrušení více jak 7 dnů před konáním workshopu se storno poplatek neplatí.