KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

Workshopy animace a trikové tvorby

Muzeum Karla Zemana nabízí následující typy workshopů:
 1. Dvouhodinový workshop pro veřejnost
 2. Individuální workshop klasické animace a trikové tvorby
 3. Individuální workshop animace s greenscreenem 

Tvůrčí workshopy jsou určeny všem nehledě na věk nebo zkušenosti. Staňte se scénáristou, režisérem i mistrem speciálních efektů! Jaké téma budete zpracovávat je jen na vás.

 


01 Dvouhodinový workshop pro veřejnost

Na dvouhodinovém workshopu se seznámíte se základními principy animace a trikovými postupy, nejen, které používal ve svých filmech Karel Zeman. Pokaždé otevíráme jiný typ workshopu a vy si tak postupně s celou rodinou nebo s přáteli můžete vyzkoušet až 8 animačních technik.

Workshopy probíhají pod vedením zkušených lektorek – absolventek oboru animace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, profesionálních animátorů z filmových studií a členů sdružení Ultrafun. Videa vytvořené účastníky workshopů si můžete prohlédnout na muzejním YouTube kanálu.

Dvouhodinový workshop stojí 290 Kč na osobu. Své místo ve vypsaných termínech můžete zakoupit v muzejním e-shopu.

Workshopy se konají v Muzeu Karla Zemana.

Workshopy otevíráme při počtu minimálně 5 přihlášených zájemců. Při zrušení rezervovaného workshopu se platí storno poplatek. Výše storno poplatku je pro skupinu do 7 osob při zrušení 3 – 5 dní před konáním workshopu 400 Kč, při zrušení do 2 dnů před konáním workshopu 800 Kč. Pro skupinu nad 7 osob je výše storno poplatku dvojnásobná.

Nabízíme tyto workshopy:
 • klasická plošková animace
 • animace s loutkami v prostorové scéně
 • křídová animace
 • klasická kreslená animace na papír i na stírací folie
 • pixilace-animace s živým hercem
 • objektová animace v prostoru
 • animaci se sypkými nebo transparentními materiály (písek, folie, sklo, čočka, kafe, mouka)
 • moderní metoda klíčování s greenscreenem

 

Aktuální termíny workshopů:
Termín
Typ workshopu
Čas
Zbývá míst
9. 3. 2019Animace s posuvnou loutkou12-14 hod.8

KOUPIT MÍSTO NA WORKSHOPU

Pokud vám termíny workshopů animace pro veřejnost nevyhovují, je možné dojednat individuální workshop animace pro skupinu 1 – 7 osob v předem domluvený termín.

 

02 Individuální workshop klasické animace a trikové tvorby

Individuální workshop klasické animace a trikové tvorby v předem domluvený termín pro skupinu 1 – 7 osob trvá dvě hodiny a stojí 2 490 Kč – MÁM ZÁJEM. Termín workshopu je nutné domluvit nejpozději 3 měsíce od jeho koupě.

Možné také objednat jako dárkový poukaz s platností 6 měsíců.

Workshopy vedou absolventi oboru animace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, profesionální animátoři z filmových studií, členové spolku Ultrafun.  Na muzejním YouTube kanálu jsou ke zhlédnutí videa vytvořená min. účastníky. Workshop se koná v Muzeu Karla Zemana, Saská 3, 118 00 Praha 1.

Při zrušení rezervovaného workshopu se platí storno poplatek. Výše storno poplatku je pro skupinu do 7 osob při zrušení 3 – 5 dní před konáním workshopu 400 Kč, při zrušení do 2 dnů před konáním workshopu 800 Kč. Pro skupinu nad 7 osob je výše storno poplatku dvojnásobná.

Nabízíme tyto typy individuálních workshopů:
 • klasickou ploškovou metodu natáčení
 • animaci s loutkami v prostorové scéně
 • křídovou animaci
 • animaci s čočkou
 • moderní metodou klíčování s greenscreenem

 

03 Individuální workshop animace s greenscreenem 

Individuální workshop trikové animace s použitím technologie greenscreen pro skupinu 1 – 7 osob v předem domluvený termín trvá 3 hodiny a koná se v Muzeu Karla Zemana, Saská 3, 118 00 Praha 1

Workshop je založen na interakci loutky nebo herce s několika různorodými prostředími, které si účastníci sami naanimují. Herecká akce není podmínkou, lze propojit jakékoliv záběry ze všech druhů animačních technik (loutka, ploška, pixilace), popřípadě se dotknout i videomontáže. Součástí workshopu je i krátké představení programu After Effects, který klíčování obstarává. Výsledkem workshopu je vlastní krátký film.

Cena workshopu je 5 950 Kč – MÁM ZÁJEMTermín workshopu je nutné domluvit nejpozději 3 měsíce od jeho koupě.

Možné také objednat jako dárkový poukaz s platností 6 měsíců.

Workshopy vedou absolventi oboru animace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, profesionální animátoři z filmových studií, členové spolku Ultrafun.  Na muzejním YouTube kanálu jsou ke zhlédnutí videa vytvořená min. účastníky.

Při zrušení rezervovaného workshopu se platí storno poplatek. Výše storno poplatku je pro jednu skupinu do 7 osob při zrušení 1 – 7 dní před konáním workshopu 2 500 Kč, při zrušení více jak 7 dnů před konáním workshopu se storno poplatek neplatí.