KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

Workshopy animace a trikové tvorby

Muzeum Karla Zemana nabízí následující typy workshopů:
  1. Workshopy animace pro veřejnost
  2. Individuální workshop klasické animace a trikové tvorby
  3. Individuální workshop animace s greenscreenem 

Tvůrčí workshopy jsou určeny všem nehledě na věk nebo zkušenosti. Staňte se scénáristou, režisérem i mistrem speciálních efektů! Jaké téma budete zpracovávat je jen na vás.

 


01 Workshopy animace pro veřejnost

Focení, kreslení, natáčení, střihání, práci s animačními programy, se storyboardy, temnou komorou atd. – to vše s námi zažijete na workshopech animace pro veřejnost. Každý termín se vydáváme do jiných hlubin animovaného filmu a občas zabloudíme i do tématicky podobných nesmírně zajímavých oblastí.

Od léta 2019 nabízíme zcela nové workshopy pod vedením zkušeného týmu filmařů, pedagogů a studentů filmových oborů z uznávané vzdělávací a filmové platformy – FreeCinema.

Videa vytvořená účastníky workshopů k prohlédnutí na muzejním YouTube kanáluWorkshopy se konají v Muzeu Karla Zemana.

Aktuální termíny workshopů:
TermínČasTyp workshopuCenaVěk účastníkaZájem

Pokud vám termíny workshopů animace pro veřejnost nevyhovují, je možné dojednat individuální workshop animace pro skupinu 1 – 7 osob v předem domluvený termín.

 

02 Individuální workshop klasické animace a trikové tvorby

Individuální workshop klasické animace a trikové tvorby v předem domluvený termín pro skupinu 1 – 7 osob trvá dvě hodiny a stojí 2 490 Kč – MÁM ZÁJEM. Termín workshopu je nutné domluvit nejpozději 3 měsíce od jeho koupě.

Možné také objednat jako dárkový poukaz s platností 6 měsíců.

Workshopy vedou absolventi oboru animace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, profesionální animátoři z filmových studií, členové spolku Ultrafun.  Na muzejním YouTube kanálu jsou ke zhlédnutí videa vytvořená min. účastníky. Workshop se koná v Muzeu Karla Zemana, Saská 3, 118 00 Praha 1.

Při zrušení rezervovaného workshopu se platí storno poplatek. Výše storno poplatku je pro skupinu do 7 osob při zrušení 3 – 5 dní před konáním workshopu 400 Kč, při zrušení do 2 dnů před konáním workshopu 800 Kč. Pro skupinu nad 7 osob je výše storno poplatku dvojnásobná.

Nabízíme tyto typy individuálních workshopů:
  • klasickou ploškovou metodu natáčení
  • animaci s loutkami v prostorové scéně
  • křídovou animaci
  • animaci s čočkou
  • moderní metodou klíčování s greenscreenem

 

03 Individuální workshop animace s greenscreenem 

Individuální workshop trikové animace s použitím technologie greenscreen pro skupinu 1 – 7 osob v předem domluvený termín trvá 3 hodiny a koná se v Muzeu Karla Zemana, Saská 3, 118 00 Praha 1

Workshop je založen na interakci loutky nebo herce s několika různorodými prostředími, které si účastníci sami naanimují. Herecká akce není podmínkou, lze propojit jakékoliv záběry ze všech druhů animačních technik (loutka, ploška, pixilace), popřípadě se dotknout i videomontáže. Součástí workshopu je i krátké představení programu After Effects, který klíčování obstarává. Výsledkem workshopu je vlastní krátký film.

Cena workshopu je 5 950 Kč – MÁM ZÁJEMTermín workshopu je nutné domluvit nejpozději 3 měsíce od jeho koupě.

Možné také objednat jako dárkový poukaz s platností 6 měsíců.

Workshopy vedou absolventi oboru animace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, profesionální animátoři z filmových studií, členové spolku Ultrafun.  Na muzejním YouTube kanálu jsou ke zhlédnutí videa vytvořená min. účastníky.

Při zrušení rezervovaného workshopu se platí storno poplatek. Výše storno poplatku je pro jednu skupinu do 7 osob při zrušení 1 – 7 dní před konáním workshopu 2 500 Kč, při zrušení více jak 7 dnů před konáním workshopu se storno poplatek neplatí.