KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

Čarodějný workshop ploškové animace

ZRUŠENO
Čarodějný workshop ploškové animace 4. 4. 2020
Z důvodů restriktivních nařízení a doporučení vlády týkajících se šíření koronaviru v České republice jsme nuceni čarodějný workshop animace plánovaný na sobotu 4. 4. zrušit. Všichni účastníci se zakoupenou vstupenkou byli informování e-mailem o dalším postupu. V případě, že se k Vám potřebné informace nedostaly, prosím, kontaktujte nás na info@muzeumkarlazemana.cz. Omlouváme se za vzniklé komplikace a děkujeme za pochopení. Věříme, že až se situace uklidní, budeme moci workshop vypsat znovu, v příhodnější termín.

 

Vyzkoušejte si jednu z tradičních technik animace a učte se rovnou od nejlepších v oboru! S Karlem Zemanem se na workshopu sice nepotkáte, ale se zkušenými lektory ze spolku Ultrafun společně vytvoříte krátký film s ploškovými postavičkami a pozadím z jeho filmu – Čarodějův učeň. Nechte se inspirovat slavnou hororovou pohádkou a přijďte s námi rozpohybovat čaroděje, Krabata nebo strašidelná zvířátka.

Vhodné pro dospělé a pro děti od 7 let. Cena 2 hod. workshopu je 290 Kč na osobu.

KOUPIT VSTUPENKU

Plošková animace patří mezi rychlejší způsoby animování a využívá pro animaci plochých postaviček, rekvizit i pozadí, které se vystřihnou do požadovaného tvaru z papíru, pohlednic, látky nebo z fotografií. Všechny podklady, které chceme animovat, se položí na podložku nebo na animační sklo, které seshora snímá fotoaparát. Každou fázi, okénko po okénku, animátor rozpohybuje. Od počtu okének a rychlosti pohybu s postavičkou se odvíjí plynulost pohybu postaviček. Pro okamžitý výstup se používá speciální pc programy na stop-motion animaci, např. Dragonframe či Stopmotion Pro. Plošková animace je jednoduchá a zábavná technika. Všechen potřebný materiál i technika budou na místě k dispozici. Stačí dorazit s dobrou náladou a kreativním duchem!

Workshop pořádáme ve spolupráci s animačním spolkem Ultrafun a otevíráme jej při počtu minimálně 5 přihlášených zájemců do 2. 4.