KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

Čarodějův učeň v Rudolfinu s živým orchestrem

22. 12. 2022

V předvánočním Rudolfinu se 22. prosince 2022 rozezní tóny Čarodějova učně v unikátním zpracování

Nezmeškejte zcela unikátní zpracování legendárního filmu Čarodějův učeň režiséra Karla Zemana v podobě, která doposud nebyla nikde ve světě k vidění. Projekci filmu totiž doprovodí hudba Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod vedením dirigenta Jana Kučery, ale i účast předních českých herců. V rolích čaroděje a jeho učně Krabata se představí Karel Dobrý a David Švehlík. Vstupenky jsou k zakoupení v síti Colloseum Ticket.

Hororovou pohádku Čarodějův učeň napsal v roce 1971 německy píšící liberecký rodák Otfried Preussler, jemuž byly inspirací v mládí naposlouchané příběhy z tehdejšího česko-německého pohraničí vycházející ze starých lužickosrbských legend. Kouzelný příběh chlapce Krabata, který se na prahu dospělosti přibližuje temným silám a je jimi fascinován, dokud nepozná, že jej mohou zahubit, u nás nejvíce proslavil právě stejnojmenný vynikající snímek velmistra světové animace Karla Zemana, jenž vznikl jen šest let po vydání Preusslerovy knihy. Zemanovo ztvárnění specificky balancuje na hraně křehké pohádky a temného hororu.

Snímek Čarodějův učeň vznikl ploškovou animací, jež kombinuje postupy animace kreslené a loutkové. Dílo v obecné rovině pojednává o typicky pohádkovém souboji dobra se zlem. Příběh plný silných lidských emocí, které zasáhnou diváky všech věkových kategorií, jako každá jiná pohádka ukazuje, že pravá láska je hluboký cit, jenž zlomí všechno zlo a prokletí. Nyní tyto hodnoty i dramatičnost příběhu potrhne zcela originální zpracování, které už nebude mít nikdy obdobu.

Ve čtvrtek 22. prosince ho zcela jedinečně uvidí návštěvníci v nádherném prostředí Dvořákovy síně v pražském Rudolfinu, kde se uskuteční unikátní projekce filmu Čarodějův učeň za doprovodu hudby Symfonického orchestru Českého rozhlasu a účinkování dvojice českých herců. Předvedení zrestaurovaného notového materiálu se ujme dirigent Jan Kučera. V roli čaroděje se představí Karel Dobrý, jeho učně Krabata ztvární David Švehlík.

Vstupenky na jedinečnou projekci filmu Čarodějův učeň v pražském Rudolfinu ve čtvrtek 22. prosince jsou k zakoupení na www.colosseumticket.cz.

Trailer ke zhlédnutí zde.