KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

Digitální malba a kreslená animace – english friendly

Počet dětí min. 4, max. 6   Počet tématických bloků 3
Věk 8 – 15 let

1. Blok

základy digitální malby v Procreate, práce s proporcemi, barvami, úvod do kreslené animace, práce na digitální malbě, kreslená animace na IPad Pro 12,9 s Apple tužkou, zkouška rotoskopie, triky v Procreate

Každý pátek

2. Blok

12 principů animace, storyboard, tvorba vlastní kreslené animace, vlastního komiksu
Čas

3. Blok

editace/střih vytvořených animací v Adobe Premiere, přidávání zvuků, motion graphic, práce na digitální malbě
Start kurzu 26. 1. 2024   Cena 6 .990,–
Poslední hodina kurzu 19. 4. 2024     Přihláška zde
  • Kroužky probíhají v Muzeu Karla Zemana, Saská 520/3, Praha 1
  • Jednotlivé lekce: 26. 1.; 2. 2.; 16. 2.; 23. 2.; 30. 2.; 8. 3.; 15. 3.; 22. 3.; 29. 3.;5. 4.; 12. 4.; 19.4;  (dvouhodina spojená s promítáním)
  • Veškerá potřebná technika je dostupná pro každého účastníka kurzu. Použití vlastního IPadu je, samozřejmě, také možné.

Popis kurzu

ANIMACE, TECHNIKY, PROGRAMY: Děti naučíme pracovat s digitální kresbou , malbou a 2D kreslenou animaci na IPad Pro 12,9 v Procreate. Naučíme se jak základní věci ohledně kompozice, tak různé triky, které lze v digitální malbě a klasické ilustraci používat. Vybavíme děti takovými znalostmi, aby byly připraveny na případnou cestu ilustrátora. Naučíme se také, jak animovat klasickými technikami a technikou stop-motion, editovat animace v programu na počítači a  pracovat se zvukem. Děti se mohou v průběhu kurzu rozvíjet výtvarnou oblast, která je zaujme nejvíc. Klasická ilustrace a komiks nebudou chybět.

CO SI DĚTI Z KROUŽKU ODNESOU? Děti si vytvoří také praktické,  hmatatelné vlastní mini produkty, které budou používat pro svoje účely , případně jako dárek pro kamarády a rodinu. Dalším výstupem budou krátké animace ve video-formátech. A hlavně nové znalosti a obzory!

PŘEDNÁŠKY: Součástí kroužků  budou také kratší přednášky pro děti od dalších profesionálů z vizuálních oborů (animace, ilustrace, architektura, auto-design , design produktů a další), které si přizveme na naše lekce jako hosty (2-3x v daném semestru).

ROZVOJ SOFT SKILLS: Učíme samostatnosti,  ale i spolupráci v týmu prostřednictvím individuálních i týmových projektů. Učíme se konstruktivně-kritickému myšlení a jak řešit a nahlížet na případné vzniklé konflikty v osobním i v pracovním živote. Snažíme se poskytovat náhledy na situace z vícero stran a možnosti řešení propojené s životem v praxi. Učíme kreativně myslet a využívat kreativitu obecně i v životě mimo animace.

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP A BUDOVÁNÍ ZDRAVÉ SEBEDŮVĚRY: Záleží nám na tom, aby v sebe a ve své projekty děti věřily, aby objevily a dělaly, co je baví, což přirozeně vede ke spokojenějšímu životu. Je nám přirozený styl partnerské výuky, proto se s dětmi na kroužcích často osobnostně sbližujeme a dáváme jim obecně přiměřenou oporu  v tom, v čem potřebují. Podporujeme rozvíjení vlastní individuality i vzájemný respekt.

DĚTI TVOŘÍ: