KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

Kroužek animace a digitální malby

Počet dětí min. 4, max. 6   Počet tématických bloků 3
Věk 8 – 15 let   1. Blok
úvod do animace, kreslená animace (Procreate na IpadPro 12,9 s Apple tužkou), rotoskopie, loutka
Termín Každou středu   2. Blok  12 principů animace, úvod k storyboardu, scénář samostatně/ve skupince, komiks, tvorba vlastní animace
Čas 15:00 – 16:45   3. Blok  editace, střih vytvořených animací, práce se zvukem, motion graphic, titulky, závěrečné promítání pro rodiče
Start kurzu 24. 1. 2024   Cena 6 .990,–
Poslední hodina kurzu 17. 4. 2024     Přihláška zde
  • Kroužky probíhají v Muzeu Karla Zemana, Saská 520/3, Praha 1
  • Jednotlivé lekce: 24. 1.; 31. 1.; 14. 2.; 21. 2.; 28. 2.; 6. 3.; 13. 3.; 20. 3.; 27. 3.; 3. 4.; 10. 4.; 17.4; (dvouhodina spojená s promítáním)
  • Veškerá potřebná technika je dostupná pro každého účastníka kurzu. Použití vlastního IPadu je, samozřejmě, také možné.

Popis kurzu

ANIMACE, TECHNIKY, PROGRAMY: Děti naučíme animovat klasickými technikami a technikou stop-motion, editovat animace v programu na počítači a pracovat se zvukem. Naučí se také, jak tvořit digitální kresbu , malbu a 2D kreslenou animaci na IPad Pro 12,9 v Procreate. Klasická ilustrace a komiks nebudou chybět. Naučíme se jak základní věci ohledně kompozice tak různé triky, které lze v digitální malbě a klasické ilustraci používat. Vybavíme děti takovými znalostmi, aby byly připraveny na případnou cestu ilustrátora.

CO SI DĚTI Z KROUŽKU ODNESOU? Děti si vytvoří také praktické,  hmatatelné vlastní mini produkty, které budou používat pro svoje účely , případně jako dárek pro kamarády a rodinu. Dalším výstupem budou krátké animace ve video-formátech. A hlavně nové znalosti a obzory!

PŘEDNÁŠKY: Součástí kroužků  budou také kratší přednášky pro děti od dalších profesionálů z vizuálních oborů (animace, ilustrace, architektura, auto-design , design produktů a další), které si přizveme na naše lekce jako hosty (2-3x v daném semestru).

ROZVOJ SOFT SKILLS: Učíme samostatnosti,  ale i spolupráci v týmu prostřednictvím individuálních i týmových projektů. Učíme se konstruktivně-kritickému myšlení a jak řešit a nahlížet na případné vzniklé konflikty v osobním i v pracovním živote. Snažíme se poskytovat náhledy na situace z vícero stran a možnosti řešení propojené s životem v praxi. Učíme kreativně myslet a využívat kreativitu obecně i v životě mimo animace.

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP A BUDOVÁNÍ ZDRAVÉ SEBEDŮVĚRY: Záleží nám na tom, aby v sebe a ve své projekty děti věřily, aby objevily a dělaly, co je baví, což přirozeně vede ke spokojenějšímu životu. Je nám přirozený styl partnerské výuky, proto se s dětmi na kroužcích často osobnostně sbližujeme a dáváme jim obecně přiměřenou oporu  v tom, v čem potřebují. Podporujeme rozvíjení vlastní individuality i vzájemný respekt.

DĚTI TVOŘÍ: