Slavíme 110. narozeniny Karla Zemana

Akce trvá do 15. 12. 2020.

Oslavte s námi 110. narozeniny Karla Zemana a darujte poukaz na vstupné do Muzea Karla Zemana se speciální narozeninovou slevou 40 %. Poukaz je platný do konce února 2021 a přijde Vám na e­-mail v elektronické podobě. Akce trvá do 15. 12. 2020.

Zakoupit poukaz

Dne 3. 11. 1910 se v Ostroměři narodil jeden z nejvýznamnějších českých režisérů, scenáristů a výtvarníků. Karel Zeman proslavil českou kinematografii 20. století po celém světě a za své dílo získal řadu cen a uznání na prestižních filmových festivalech. Jeho filmová tvorba je dodnes vysoce ceněna a postupy, které využíval, jsou vyučovány na filmových školách po celém světě. Estetika Zemanovy tvorby ovlivnila celou řadu světových filmařů, například režiséra, výtvarníka a člena skupiny Monty Python Terryho Gilliama nebo režiséra Tima Burtona. Celý životopis Karla Zemana ZDE.

Obdivujete-li tvorbu Karla Zemana i vy, potěší vás jedinečné dárkové poukazy s bezkonkurenční slevou 40 %, které jsou vhodné jako dárek k Vánocům i jen tak pro potěšení. Darujte vstup do fantastického světa Karla Zemana a nahlédněte za oponu filmů Cesta do pravěku, Vynález zkázy, Baron Prášil a dalších.
Dárkové poukazy jsou platné do konce února 2020, zasíláme je v elektronické podobě na e-mail a zakoupíte je v muzejním e-shopu. Snažíme se myslet pozitivně a doufáme, že aktuální situace brzy pomine. Pokud budou současná opatření přetrvávat déle, platnost poukazu bude prodloužena.

S koupí ale neváhejte – tato akce platí od 3. listopadu do 15. prosince 2020.

V případě, že jste v Muzeu Karla Zemana už byli, máme pro vás dobrou zprávu. Koncem roku 2020 bude v expozici zpřístupněný nový interaktivní trik, který vás přenese do kůže barona Prášila. Zazáříte ve scéně z jednoho z nejznámějších filmů Karla Zemana a vaše video se vám odešle automaticky na e-mail, takže ho můžete rovnou sdílet se svými přáteli na sociálních sítích. Pro představu můžete shlédnout ukázkové video.

Zároveň bude Muzeum zpřístupněno pro návštěvníky se sluchovým postižením. Díky videoprůvodcům v českém znakovém jazyce, budou krátké dokumentární filmy v expozici dostupné i lidem s tímto hendikepem. Stačí použít vlastní smartphone nebo si na pokladně zapůjčit tablet s obsahem ve znakovém jazyce. Více informací naleznete ZDE.

Těšíme se na vás v Muzeu Karla Zemana!