KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

Verneovky z Radiotéky

To nejlepší od Julese Vernea na Radiotéce
Radioteka - Jules Verne

Jestli máte rádi filmy Karla Zemana, musíte milovat také Verneovky!

Radioservis, vydavatelství Českého rozhlasu představuje přes třicet titulů Julese Verna. Jules Verne (1828-1905) je považován společně s Herbertem Georgem Wellsem za zakladatele žánru vědeckofantastické literatury. Ve svých dílech předpověděl celou řadu vědeckých a technických objevů, např. dálkové lety řiditelným balonem, velkorážní dělo, videofon, skafandr, kosmické cesty, elektrický motor, tank, vrtulník a další. Jeho romány patří dodnes mezi nejčtenější díla dobrodružné literatury, mnohé se dočkaly i filmové podoby.
 
Jules Verne: TAJUPLNÝ OSTROV

Příběh začíná, když za války „Severu proti Jihu“ uprchne balónem z jižanského zajetí pětičlenná skupina vedená Cyrusem Smithem. Jejich balón je zahnán nad moře, kde je zničen, a uprchlíci se zachrání na pustém ostrově v jižním Tichém oceánu, 2000 km od nejbližšího obydleného místa, ostrovů Polynésie. Na počest amerického prezidenta a bojovníka proti otrokářství Abrahama Lincolna jej nazvou Lincolnův ostrov. Trosečníci si tu postupně s využitím svých rozsáhlých vědeckých a technických znalostí vybudují prostředí pro pohodlný život. Později k nim přibude ještě bývalý trestanec Ayrton, kterého trosečníci najdou na blízkém ostrově Tabor. Na román Dvacet tisíc mil pod mořem odkazuje postava umírajícího kapitána Nema, jehož ponorka Nautilus má na Lincolnově ostrově základnu. Kapitán Nemo nejprve tajně trosečníkům pomáhá a torpédem zničí loď pirátů, nemůže však odvrátit sopečnou katastrofu, která ostrov zničí. Přežijí trosečníci i tentokrát?

Tajuplny ostrov DVD
Tajuplný ostrov (1875) uzavírá volnou románovou trilogii Podivuhodné cesty, do které patří ještě Děti kapitána Granta a Dvacet tisíc mil pod moře. Tajuplný ostrov byl mnohokrát adaptován pro divadlo a film, první němá filmová verze vznikla už v roce 1929.
K zakoupení na Radiotéce

 

Robur Dobyvatel (CD / mp3)Robur Dobyvatel
Co má větší budoucnost? Řiditelné vzducholodě členů leteckého klubu ve Filadelfii, nebo vznášedla těžší než vzduch, jako je Albatros inženýra Robura?
K zakoupení na Radiotéce

 

Patnactilety kapitanPatnáctiletý kapitán (2CD / mp3)
Rozhlasová adaptace slavného dobrodružného románu z cyklu Podivuhodné cesty v hvězdném obsazení. Patnáctiletý plavčík Dick Sand je nucen ujmout se řízení velrybářské lodi a strastiplný návrat do San Franciska začíná…
K zakoupení na Radiotéce

 

Vynalez zkazyVynález zkázy (CD / mp3)
Hlavního hrdinu profesora Rocha, vynálezce mimořádně výbušné látky, zastihneme ve chvíli, kdy je unesen pomocí ponorky z nervového sanatoria, kde se léčí po celkovém zhroucení.  Profesor netuší, že má být jeho vynález zneužitý k ovládnutí světa. Jeho ošetřovatel ale zvládne odeslat sud s dopisem o tom, jaké nebezpečí světu hrozí.
K zakoupení na Radiotéce

 

Na kometeNa kometě (mp3)
Příběh začíná srážkou Země s kometou, která odtrhne kus zemského povrchu i s jeho momentálními obyvateli různých národností. Po mnohých peripetiích se nakonec díky svému odhodlání a statečnosti téměř všichni dočkají šťastného návratu.
K zakoupení na Radiotéce

 

Pro další audioknihy navštivte stránky vydavatelství Českého rozhlasu – Radioservis.