Křest audioknihy Cesta do pravěku

STŘEDA 22. 5. OD 15:00

Buďte u toho a pokřtěte s námi a se společností Supraphon unikátní vydání kultovního filmu Karla Zemana – Cesty do pravěku, v podobě audioknihy namluvené Oldřichem Kaiserem. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program s pravěkou tématikou!

Doprovodný program křtu audioknihy Cesta do pravěku

15:00 – 16:00 ▬  DOBRODRUŽNÁ HRA S POKLADEM
Zahrajte si s dětmi dobrodružnou hru, která vás zavede zpět časem do pravěku a zapálí ve vás touhu po pokladu. Doporučeno pro děti od 6 let. Na všechny úspěšné dobrodruhy čekají dárky nejen s pravěkými motivy.

16:00 – 17:45 ▬  PŘEDNÁŠKY PALEONTOLOGA ŠTĚPÁNA RAKA
Paleontolog Štěpán Rak vás provede světem Karla Zemana a přiblíží vám některé významné zkameněliny, které ve filmu Cesta do pravěku kluci potkali. Projdete si společně muzejní expozici a dozvíte se, jak paleontolog vnímá dávnou minulost naší Země.

Přednášky proběhnou dvě od 16:00 a od 17:00 a jsou ke vstupnému do muzea zdarma. Obě dvě budou stejné. Doba trvání jedné přednášky je 45 min. Kapacita je omezena na 15 osob. Místa si rezervujte včas na info@muzeumkarlazemana.cz.

18:00 – 18:45 ▬  KŘEST AUDIOKNIHY CESTA DO PRAVĚKU
Poslechněte si peripetie při produkci audioknihy a seznamte se s její kmotrou, dcerou Karla Zemana – Ludmilou Zemanovou.

19:00 – 20:00 ▬  PRODLOUŽENÁ OTEVÍRACÍ DOBA MUZEA
Prodlouženou otevírací dobu muzea můžete využít k prohlídce expozice po doprovodném programu a podívat se tak na věci, na které bude při křtu a přednášce upozorněno, a kterých jste si před tím nevšimli.

Anotace audioknihy Cesta do pravěku

Cesta do pravěku filmového kouzelníka Karla Zemana se stala průlomovým filmem a dobrodružnou legendou české i světové kinematografie. Celé generace dětí se díky tomuto příběhu seznámily s minulostí naší planety, s rostlinami a živočichy, které zásluhou kreativity a trikového umění Karla Zemana poprvé spatřily v pohybu. Nyní dobrodružný příběh ožívá i ve zvukové adaptaci. Díky napínavému ději, původním filmovým zvukovým efektům, dialogům a hudbě, ale především díky interpretaci herce Oldřicha Kaisera se jistě stane atraktivním i pro posluchače mluveného slova.

Čtveřice chlapců putuje proti toku času a krajina kolem nich se postupně proměňuje. Vzrušující setkání s pravěkou faunou a flórou si pečlivě zaznamenávají do deníku. Ocitají se v různých údobích a prostředích. Navštíví pračlověčí jeskyni s nástěnnými malbami a v jedné z klíčových epizod se stanou svědky souboje druhohorních veleještěrů. Přes džungli přesliček a plavuní nakonec doplují až k moři v prvohorách. Najdou tam živého trilobita, jehož novodobý pozůstatek byl motivem jejich výpravy.

Ukázka audioknihy Cesta do pravěku

A kde je možné ji koupit?

Audioknihu Cesta do pravěku je možné zakoupit na fyzickém CD nosiči na muzejním e-shopu nebo v audio podobě ve formátu MP3 nebo FLAC na e-shopu Supraphonu.

KOUPIT AUDIOKNIHU