fbpx
KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

Cesta do pravěku v anglické verzi na Amazonu

Anglické vydání populárně-naučného snímku Cesta do pravěku vydaného společností SecondRun je konečně dostupná na Amazonu! Řekněte to všem svým zahraničním přátelům dlouho čekajících na tuto chvíli. A nebo ne! Neříkejte jim to a rovnou jim kupte DVD nebo Blu-ray jako dárek.

PŘEJÍT NA AMAZON

 

O čem Cesta do pravěku vypráví?

Putování čtveřice chlapců inspiruje nález zkamenělého trilobita a touha malého Jirky spatřit naživo exponáty, které ho okouzlily v muzeu. Vypravěč Petr, vedoucí výpravy Jenda, fotograf Toník a nejmladší Jirka se rozhodnou proplout na lodičce jeskyní, u níž Jirka starodávnou fosilii objevil. Vydají se tak na cestu do pravěku, během níž uvidí mnohem víc než jen vytouženého mamuta …

Podnikaví kluci putují proti toku času a krajina kolem nich se postupně proměňuje. Vzrušující setkání s pravěkou faunou a flórou si pečlivě zaznamenávají do deníku. Ocitají se v různých obdobích a prostředích. Navštíví pračlověčí jeskyni s nástěnnými malbami a v jedné z klíčových epizod se stanou svědky souboje druhohorních veleještěrů. Přes džungli přesliček a plavuní nakonec doplují až k moři v prvohorách. Najdou tam živého trilobita, jehož novodobý pozůstatek byl motivem jejich výpravy.

 

V dubnu 2019 byl film digitálně restaurován v rámci projekt Čistíme svět fantazie. Kmotrem digitálně restaurované verze filmu se stal slavný britský režisér a filmový umělec známý hlavně pro animovaný film „Kung Fu Panda 1“ a zábavní televizní seriál „The Muppet Show“, John Stevenson.