KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

Čistíme svět fantazie

Projekt na restaurování filmů Karla Zemana

Čistíme svět fantazie je společným projektem Nadace české bijáky, Muzea Karla Zemana a České televize, který má za cíl v průběhu tří let digitálně zrestaurovat vybrané filmy Karla Zemana do nejvyšší možné kvality, uvést je na velkých filmových plátnech a vdechnout jim tak znovu život. Projekt chce rovněž zvýšit povědomí o významu digitálního restaurování. Projekt je realizován ve spolupráci s Universal Production Partners a za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kinematografie. Záštitu nad projektem převzal ministr kultury České republiky pan Daniel Herman.

«Je úžasné, že dnešní technologie umožňují zrestaurovat a uchovat jakoukoliv formu uměleckých děl světa, které tím opět zazáří a přinesou lidstvu estetický a umělecký zážitek, jako jejich originály před mnoha lety. Nesmírně proto fandím projektu Čistíme svět fantazie, protože slavné filmy mého otce mezi světová umělecká díla patří», říká Ludmila Zemanová, která se na obnově filmů také osobně podílí.

Garantem digitálního restaurování filmů Karla Zemana je americký expert James Mockoski. Restaurování probíhá pod vedením hlavního restaurátora Ivo Maráka ve společnosti Universal Production Partners (UPP), obnovu zvukové části filmu zajišťuje společnost Soundsquare.

Zapojte se do projektu i Vy a přispějte do veřejné sbírky libovolnou částkou na číslo účtu 107-5652650247/0100 nebo pošlete dárcovskou SMS v ceně 30 Kč ve tvaru DMS BIJAKY na číslo 87 777. Při zaslání jedné SMS (DMS ROK BIJAKY) bude na účet Čistíme svět fantazie pravidelně každý měsíc po jeden rok přicházet hodnota jedné zaslané DMS.

 

 

Další informace o projektu Čistíme svět fantazie najdete také na webu www.bijaky.cz.