KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

Verneovky z Radiotéky

23. 9. 2022

Jestli máte rádi filmy Karla Zemana, musíte milovat také Verneovky!

Radioservis, vydavatelství Českého rozhlasu představuje přes třicet titulů Julese Verna.

Jules Verne (1828-1905) je považován společně s Herbertem Georgem Wellsem za zakladatele žánru vědeckofantastické literatury. Ve svých dílech předpověděl celou řadu vědeckých a technických objevů, např. dálkové lety řiditelným balonem, velkorážní dělo, videofon, skafandr, kosmické cesty, elektrický motor, tank, vrtulník a další. Jeho romány patří dodnes mezi nejčtenější díla dobrodružné literatury, mnohé se dočkaly i filmové podoby.

Karel Zeman dosáhl světového úspěchu se všemi třemi filmy, které natočil podle knižních předloh Julese Vernea. Zejména Zemanův Vynález zkázy se těšil nevídanému úspěchu v zahraničí – po jeho dotočení a suverénnímu vítězství na Expo 58 v Bruselu byl okamžitě prodán do více než 70 zemí a během svého uvedení v New Yorku byl Vynález zkázy promítán současně v 96 kinech po celém světě.

Ukradená vzducholoď na motivy knihy Dva roky prázdnin a film Na kometě dosáhly o něco menších, přesto významných úspěchů v Čechách i v zahraničí.

Vynález zkázy, Na kometě a další Verneovky ve formátu audioknih najdete v úžasném zpracování na stránkách Radioservisu – vydavatelství Českého rozhlasu.

Celý článek na najdete ZDE