Očekáváme čtvrtmiliontého návštěvníka – Budete to Vy?

18.–24. 2. 2019
Čtvrtmiliontý návštěvník Muzea Karla Zemana

Nevyhnutelně se blížíme úžasnému číslu 250 000 návštěvníků! Podle našich výpočtů musí magické číslo padnout během tohoto týdne a my to hodláme pořádně oslavit. Pro čtvrtmiliontého návštěvníka jsme připravili unikátní zlatou vstupenku s celoživotním vstupem do Muzea Karla Zemana pro celou jeho rodinu zdarma, celou edici dosud vydaných filmů Karla Zemana a úžasnou knihu Karel Zeman a jeho kouzelný svět! Jestli jste tedy návštěvu Muzea už nějakou dobu odkládali, nebo si ji chcete znovu zopakovat, na nic nečekejte a vyrazte určitě během tohoto týdne. Návštěvu můžete spojit např. i s plavbou lodí po Čertovce a Vltavě.

KOUPIT VSTUPENKU S 10% SLEVOU

Muzeum působí na české kulturní scéně už sedmým rokem a je jedním z prvních objektů v České republice se stálou expozicí zabývající se českým filmem. Za dobu své existence si dokázalo vybudovat pevnou pozici mezi pražskými i celostátními kulturními institucemi a prosadit se v podvědomí lidí. Kromě stálé expozice nabízí řadu doprovodných programů a účastní se lokálních i národních kulturních akcí a festivalů. Díky projektu Čistíme svět fantazie ve spolupráci s Nadací České bijáky byly digitálně restaurovány tři filmy Karla Zemana Vynález zkázy, Baron Prášil a letos nově i Cesta do pravěku. Ve filmovém klubu Karla Zemana bylo digitalizováno a vydáno už 7 filmů od Karla Zemana a dokument Filmový dobrodruh Karel Zeman k tomu.  Jen za poslední dva roky se díky Muzeu promítaly filmy KZ na festivalech v Tokyu, Austrálii, Jeruzalémě, UK, Řecku, Itálii, USA, Dánsku a samozřejmě i v ČR. Filmových příměstských táborů se za tu dobu zúčastnilo přes 480 dětí a kroužků, kurzů a workshopů animace ani nepočítaje … Jsme rádi, že k tomu všemu můžeme přidat i to, že už brzy nás navštíví přes 250 000 lidí!