KOUPIT VSTUPENKU
E-SHOP

KAREL ZEMAN INSPIRUJE

Pamatujete si na ten moment, kdy jste poprvé okusili svět Karla Zemana? Ať už s Cestou do pravěku, kdy jste s napětím čekali, na koho kluci v dávných dobách ještě narazí a oživlý mamut a souboj ještěrů vstupovali do nočních snů a probouzeli ve vás chuť zažívat velká dobrodružství? Nebo s Vynálezem zkázy.. „Pozor, vždyť hrabě je lump! Jakto, že to profesor nevidí! Jak tohle dopadne?“ Nebo vás jako první pobavil Pan Prokouk? Nebo rozněžnila pohádka o Hozníkovi a Mařence?

Ať je to jakkoliv, a ať vás filmy Karla Zemana potkaly v jakémkoliv věku, jedno je jisté. Schopnost zarýt se pod kůži a nedat na sebe zapomenout, to mají zemanovské filmy společné. Jeho originální vidění světa a nekonečná inspirace romány Julese Vernea daly vyrůst ikonickým dílům, které ovlivnily několik generací mladých dobrodruhů. A stejně, jako se Julese Verne stal múzou pro Karla Zemana, tak se i Karel Zeman stal inspirací dalším umělcům, kteří jeho odkaz nechávají ožívat po svém, čerpají z něj a nechávají jeho vizi prostupovat svou vlastní tvorbou. Je jich tolik! Sochaři, muzikanti, grafici, vizionáři, kteří budují vlastní muzea v zemanovském stylu..

Pojďme se podívat pod pokličku jejich tvorbě, jejich vzpomínkám a vztahu ke Karlu Zemanovi. V jejich dílech i vzpomínání Karel Zeman znovu ožívá. Pokaždé s někým jiným a pokaždé trošku jinak.. Vítejte v rubrice KAREL ZEMAN INSPIRUJE. 1x měsíčně 1 umělec. Hezké počtení přeje Muzeum Karla Zemana.

CYBEROLAS – klipy, muzika a filmová tvorba s moderními technologiemi, to je jeho vášeň. Stejně jako filmy Karla Zemana.

IGGY MAYEROV – elektronická hudba, synťáky, ale i kytarový sound a silný hlas. Takoví jsou Iggy Mayerov. A jak do toho všeho zapadá Karel Zeman?

Iggy Mayerov Givin´ You Up

 

VLADO RIMBALA – připravujeme

 

INSPIROVAL KAREL ZEMAN I VÁS?

Tvoříte a vaše tvorba je silně ovlivněna filmy Karla Zemana? Máte ve svém okolí někoho, kdo na Karlovu tvorbu volně navazuje? Podnikli jste sami Cestu do pravěku nebo natočili film s použitím podobných filmových triků? Napište nám, rádi o vašich dobrodružstvích napíšeme! Na e-maily od vás se těšíme na e-mailové adrese: tamara.petrzilova@muzeumkarlazemana.cz